Četvrta industrijska revolucija i proširena realnost na Sinergiji 17

Cloud rešenja za unapređenje poslovnih procesa

U susret Sinergiji 17, kompanija Microsoft najavljuje brojne novitete u programu i sadržaju konferencije, ekskluzivna predavanja koja će se prvi put čuti u Beogradu i najaktuelnije teme koje će učesnike provesti kroz brojne aspekte četvrte industrijske revolucije – izbliza.

Tehnički dani konferencije koji se održavaju 25. i 26. oktobra, donose nikada veći broj potpuno novih tema i predavača. Sinergiju 17 otvoriće na Keynote sesiji Željko Vujinović, direktor Microsofta za Srbiju i Crnu Goru i Dragan Tomić, direktor Microsoft Razvojnog centra u Srbiji. Preko 70 sesija i izlaganja tokom prva dva dana baviće se temama iz oblasti: Business Solutions, Modern Business, Data Platform & Business Intelligence, Developer Platform, Tools & DevOps, Internet of Things, Security & Identity, User eXperience, Mixed Reality & Games, Web & Cloud Apps, i mnogih drugih

Centralno predavanje Biznis dana, pod nazivom „Epic Shift“, održaće proslavljeni IT stručnjak i autor nagrađivanih knjiga – James Whittaker, u svojoj prvoj poseti Beogradu. Kroz dinamičnu sesiju, James će sa posetiocima Sinergije podeliti svoju viziju o digitalnoj budućnosti.

Posetioci Biznis dana imaće priliku da prisustvuju Sinergija panel diskusiji koja već tradicionalno okuplja najrelevantnije sagovornike iz državnih institucija i najuspešnijih kompanija u Srbiji i regionu. Ove godine panel na temu na Četvrte industrijske revolucije moderiraće Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije.

Jedan od najzanimljivijih događaja i kuriozitet ovog dana biće i demonstracija proširene realnosti, kao primera promena koje donosi četvrta industrijska revolucija. Publika Sinergije imaće priliku da se kroz svet holograma uveri koliko tehnološka revolucija menja način življenja, učenja, poslovanja i formiranja odnosa u društvu.  

Poseban fokus ove godine zaslužuju i predavanja koja se odnose na Modern Business. Inovacije o kojima će se govoriti definišu budućnost poslovanja i najpraktičnije prikazuju suštinu četvrte industrijske revolucije. Kriptovalute, blockchain tehnologije, beacon tehnologije i cloud rešenja u svakodnevnoj primeni mobilnih aplikacija – samo su neke od izuzetno interesantnih i dinamičnih prezentacija koje vas čekaju na Tehničkim danima Sinergije.

Kompletnu agendu Tehničkih i Biznis dana i konferencije možete naći na Tehnički dani Sinergije 17 i Biznis dan Sinergije 17, a više informacija o predavačima dostupno je na Predavači Sinergije 17.

Strateški partner konferencije je i ove godine Privredna komora Srbije, dok je Generalni partner mts.

Expo zona će ove godine imati najsavremeniju i najraznovrsniju ponudu do sada, a koju su za učesnike osmislili i priredili partneri Sinergije 17 koju predvode Frame, Comtrade, Informatika, SAGA, Veeam, Extreme, E-Smart Systems, Samsung, Hewlett Packard Enterprise, Bisnode, Algotech, Red Hat, Raiffeisen Bank, ITAcademy, Sony, Logitech, Intel, Asbis, Wireless Media, Kimtec, Ibis Instruments, Ernst&Young, Pin, Chipsy, Schneider Electric, Fujitsu, Delta Motors, Henkel,  Sampro.

Pod sloganom Engage Digitally, ovogodišnja Sinergija održaće se od 25. do 27. oktobra, u beogradskom hotelu Crowne Plaza.  Svi koji žele da na vreme obezbede svoje mesto na Sinergiji 17, mogu to da učine prijavom na zvaničnom  veb portalu konferencije.

***

O Microsoftu

Osnovana 1975. godine, kompanija Microsoft (Nasdaq “MSFT”) je svetski lider u pružanju računarskih tehnologija uključujući softver, usluge i rešenja koja korisnicima i kompanijama pomažu da ostvare svoj puni potencijal. Microsoft se odnosi na Microsoft Corp. i njene podružnice, uključujući Microsoft Mobile Oy, koja razvija, proizvodi i distribuira Lumia, Asha i Nokia X mobilne telefone i druge uređaje. Microsoft u Srbiji počeo je sa radom 2002. godine. Te godine su predstavnici Vlade Republike Srbije potpisali sporazum o strateškoj saradnji u oblasti IT-ja sa Bilom Gejtsom. Od svog osnivanja do danas, Microsoft u Srbiji ostvario je zavidne rezultate, definišući tako značajne pomake u razvoju lokalnog IT tržišta. Svesni da je smanjenje stope piraterije jedan od preduslova ulaska Srbije u Evropsku Uniju, lokalna kancelarija posvetila se kontinuiranom radu na legalizaciji softvera u Srbiji i borbi protiv piraterije. U septembru 2005. godine, Microsoft je otvorio razvojni centar u Beogradu (Microsoft Development Center Serbia – MDCS). Otvoren kao četvrti razvojni centar Microsoft-a u svetu, MDCS tim danas čini više od 200 perspektivnih, mladih ljudi, vrhunskih stručnjaka iz oblasti kompjuterskih nauka i primenjene matematike. Prosečna starost tima je ispod 30 godina. Zahvaljujući kompaniji Microsoft, svi oni su ostali u Srbiji.  MDCS nastao je sa idejom da, angažovanjem talenata iz Srbije i regiona, uzme aktivno učešće i doprinese razvoju novih Microsoft tehnologija. Svaki član MDCS tima svojim idejama i posvećenošću utiče na veliki broj ljudi, menjajući njihov pogled na svet i olakšavajući njihov svakodnevni život. Svi Microsoft projekti razvijeni u Srbiji su priznati od strane kompanije Microsoft i miliona korisnika na globalnom nivou, što dodatno promoviše Srbiju i ucrtava je kao stratešku tačku na tehnološkoj mapi sveta.

Izvor: Microsoft 

newsmaster